Premagaj Sloveniji

Evropsko prvenstvo 2011

edu

15.EDU EP V ŠVICI

Od 19. – 26. junija se je v švicarskem mestu Leukerbad  odvijalo 15. evropsko prvenstvo v elektronskem pikadu. Majhna Slovenija je med 18. reprezentancami  Evrope dosegla izjemen dosežek, saj je osvojila naslov Vice prvaka Evrope takoj za prvimi favoriti Hrvati. Za Slovensko reprezentanco so nastopali Andrej Gorjak, Mitja Habjan, Jože Vavtar, Sebastjan Pečjak, Polde Slanič, Franc Azola ter selektor Branko Kostrevc.  Tokrat se je igralo na sistem repasaž že od samega začetka. V prvem krogu  smo dobili ekipo Turčije, katero smo odpravili brez problema z 9 : 1.  V naslednjem krogu smo naleteli na Hrvate (Evropski prvaki 2009), ki so veljali z Borisom Krčmarjem na čelu za prve favorite prvenstva. Naši so s fantastično igro povedli v prvem krogu  z 3:1, nato pa so vlogo favorita upravičili Hrvati in nas na koncu po dramatičnih igrah premagali z 9 : 7 ter nas tako poslali v repasaž.  Tu smo se srečali z Bosanci, katere smo premagali z 9:2, nato Belgijce z 9:4, nato so prišli na vrsto tudi Čehi (Evropski prvaki 2007, 2008), ki veljajo za pikado velesilo. Ampak tudi te smo s fantastično igro dokaj lahko premagali z 9:5 . Ena težjih tekem je bila z Italijani (Evropski  prvaki 2006), kjer smo po odličnih in dramatičnih igrah na koncu slavili  z 9:7 ter se tako uvrstili med 3 najboljše ekipe stare celine. Tu so nas čakali tudi eni od favoritov Slovaki, ki imajo v svojih vrstah skupnega zmagovalca rang turnirjev Petra Martina ter Ota Zmelika. Vendar jim naši niso pustili niti zadihati ter jih tako na presenečenje vseh premagali  z 9:4. V finalu smo se že precej utrujeni pomerili s Hrvati , ki so tekmo suvereno dobili z 9:5 ter tako ubranili naslov evropskega prvaka. Tudi  v  ekipnem prvenstvu smo Slovenci dosegli kar nekaj odmevnih rezultatov. V  C ligi 501 SO so prva tri mesta pripadla slovenskim ekipam. Naslov je pripadel ekipi Porto (Hrastnik), druga je bila Strela (Velenje), tretja pa Sova (Ravne na Koroškem), 7. mesto pa je zasedla ekipa Top Gun 2 (Grlava). V B ligi 501 MO je ekipa Zeleni gaj (Ptuj) osvojila 2. mesto, ekipa Friends team pa 13. mesto.  V A ligi 501 DO je 5. mesto pripadlo ekipi Top Gun Oldtaimer (Grlava), ekipi Top Gun 1 pa 17. mesto. Prvenstva se je udeležilo preko 500 igralcev iz 20 držav.